CENTURY SERIA WYDAWNICZA

 

 

 

 

 

 

CENTURY : KORZENNY SZLAK

 

 

Niezmierzone bogactwa korzennego szlaku czekają na tych, którzy będą dość sprytni i odważni, żeby po nie sięgnąć! Stań na czele kupieckiej karawany, uważnie planuj i handluj z głową, a legendarny szlak odpłaci ci górami złota!

 

Century: Korzenny Szlak (wcześniej występowała pod tytułem Caravan) to doskonała  gra planszowa, w której głębia i różnorodność wyborów idzie w parze z niespotykaną prostotą zasad. Kilka podstawowych akcji oraz sprytnie wpleciona mechanika deck-buildingu spowodują, że w grze odnajdą się zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze.

 

Century: Korzenny Szlak oprócz przemyślanej w najdrobniejszych szczegółach mechaniki, to także przepiękna oprawa graficzna i wykonanie. Wczujcie się w klimat egotycznej wyprawy kupieckiej korzystając z dużych, wyśmienicie ilustrowanych kart, a sprzedane przyprawy umieszczajcie w specjalnie do tego przygotowanych miseczkach!

Century: Korzenny Szlak to pierwsza gra nowej trylogii, na którą składać się będą trzy niezależne produkcje, które można będzie ze sobą łączyć. Każda z gier osadzona będzie w innym okresie historycznym i przeniesie Was w realia innych czasów między XV a XVII wiekiem. W każdej z nich otrzymacie nieco inny obraz handlu i szlaki handlowe. 

 

Century: Cuda Wschodu to druga gra z serii Century, która ukaże się w 2018 roku. Przeniesie nas do czasów Wielkich Odkryć Geograficznych, gdzie wyruszymy w kierunku wysp Indonezji w poszukiwaniu nowej drogi do zdobycia aromatycznych, drogocennych przypraw. Łatwe zasady, jeszcze więcej strategii i możliwość polączenia gry z Korzennym Szlakiem. Cuda Wschodu będą cię zaskakiwać i urzekać przez wiele, wiele chwil przy stole.

 

 

CENTURY: CUDA WSCHODU

 

 

Wieki temu, korzysci płynace z handlu przyprawami napedziły poszukiwania nowych szlaków handlowych. Podejmowano kolejne wyprawy, by przemierzac morza w nadziei na odnalezienie egzotycznych krain, bogatych w drogocenne, aromatyczne dobra.  Niektóre z nich rosły wyłacznie na tych indonezyjskich wyspach, a wartosc najcenniejszych korzeni była wyzsza niz ich waga w złocie.


 
Century: Cuda Wschodu to kontynuacja Korzennego Szlaku, a zarazem w pełni samodzielna gra. Przenieś sie do czasów wielkich przygód, możliwości i bogactwa. Przemierzaj morza i oceany ku egzotycznym cudom. Reprezentuj swój naród jako kupiec i kapitan, dąż do kontroli ziem ku chwale i zyskom. Rozpocznij przygode na Dalekim Wschodzie!

Cuda Wschodu zachwycą Cię prostotą zasad, a zarazem niezwykle wciągającej mocy zawartych w niej strategii. Jeśli jesteś również posiadaczem Korzennego Szlaku spróbuj swych sił w wersje Przez Piaski i Morza - grę, która dzieje się w połowie wieku i łączy dwa tytuły z serii!
 

Cieszymy się, że serwis Znad Planszy objął nasze wydanie patronatem medialnym: info

 

CENTURY: NOWY ŚWIAT

 

Nowy świat to trzecia gra z popularnej serii Century, która spina całość w unikatową trylogię. Kluczowym elementem pomysłu na serię Century, jest założenie, że każda z gier jest całkowicie niezależnym i odmiennym mechanicznie produktem, a jednocześnie mogą się ze sobą łączyć. Nie inaczej jest w tym przypadku. Jeśli nabędziesz Nowy Świat, a masz już w swojej kolekcji Korzenny Szlak i (lub) Cuda Wschodu - będziesz mógł zagrać w siedem różnych gier, z których każda będzie miała inne zasady!
 
 
 
 
 
Century: Nowy Świat wprowadzi Was w codzienność pionierów i odkrywców Ameryki Północnej. Waszym zadaniem będzie sprowadzanie na miejsce kolejnych osadników, odkrywanie nowych ziem, rozbudowa osad oraz oczywiście handel, stanowiący podstawowy element wszystkich gier z serii Century. Ostatnia część trylogii to zupełnie inna, świeża mechanika prezentująca ciekawe podejście do popularnego gatunku worker-placement. Gra jest szybka, reguły proste (wciąż 1 karta zasad!), a głębia rozgrywki i mnogość wyborów zaskoczą nawet wytrawnych graczy.

Recenzje Century Korzenny Szlak:

Znad Planszy

Planszówki we dwoje

GamesFanatic

Regały Marcińskie (3 min z grą)

Big bad dice

 

Nie Tylko Gry
 

TOM VASEL Dice Tower (ang)
This is a Splendor killer. This is the Spiel des Jahres nominee. I'm saying that now. That is how good this game is. "

Nagrody i wyróżnienia:

2017 - International Gamers Award - Strategia Wielosobowa - Nominacja
2017 - Gouden Ludo - Najlepsza Gra Rodzinna - Nominacja
2017 - Golden Geek - Gra Roku - Nominacja
2017 - Golden Geek - Najlepsza Gra Rodzinna - Nominacja
2017 - Golden Geek - Najlepsza Gra Karciana

 

Recenzje Century Cuda Wschodu:

grasowanie.eu

ON TABLE

Gry Planszowe u Wookiego

Geek Factor

Sterta gier

TOM VASEL Dice Tower (ang)

Game Boy Geek (ang)

 

Recenzje Century Nowy Świat:

GrAlutka

Pirat planszówek

Games Fanatic

Gry planszowe u Wookiego

P
olter