Mówią, że wiara czyni cuda, to jednak nieprawda. Cuda czynią bogowie, a wiara umacnia ich siłę. Kiedy jednak dawne ludy wymierają, a cześć bogom oddaje coraz mniejsza grupa wyznawców, ich potęga maleje. Wyruszają więc - jeden po drugim - na poszukiwanie nowych akolitów, a ich wzrok kieruje się ku brzegom Lumerii...

 

 

Lumeria to bitewna gra karciana. Gracze wcielają się w bogów znanych z rozmaitych mitologii i prowadzą swoje armie, jednocześnie rywalizując na polu bitwy z przeciwnikiem. Celem rozgrywki jest zdobycie odpowiedniej liczby punktów za kontrolowanie celów oznaczonych na planszy. W trakcie rozgrywki gracze poruszają karty reprezentujące konkretne jednostki po siatce pól, ścierając się z armią przeciwnika w dynamicznej potyczce. Talie frakcji dostępne w grze reprezentują rozmaite cywilizacje znane z bogatych mitologii kultów politeistycznych. Gracze będą musieli zarządzać jednostkami poprzez wykonywanie zróżnicowanych akcji, pozwalających im na manewrowanie po polu bitwy i nękanie wroga. System stałej ekonomii nie tylko zapewnia wyrównaną rozgrywkę, ale też pozwala na naprawienie niektórych decyzji, czyniąc rozgrywkę bardziej angażującą. Szeroki wachlarz zdolności specjalnych jednostek i potężnych bogów tworzy niesamowitą kombinację, pozwalającą na realizację śmiałych zagrań na polu bitwy i zdobycie chwały dla swojej frakcji!

 

Lumeria to nasz własny, wydawniczy tytuł, którego autorem jest Jakub Siedlecki. Pracujemy nad nim na wszystkich etapach jego podstawiania - od pomysłu, poprzez prototypy i testy, aż do planowanego wydania gry.  Lumeria to pozycja, która znakomicie może sprawdzić się zarówno na turniejach, w rękach doświadczonych graczy,  jak i w domowym zaciszu, podczas rodzinnej rozgrywki rodzica z dzieckiem. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim jasne i proste zasady, które wymagają także planowania i obrania odpowiedniej dla danej frakcji taktyki, przepiękne ilustracje, obrazujące bogów oraz ich armie oraz unikalne zdolności poszczególnych jednostek - umożliwiają one ciekawe zagrania i dają szansę na osiągnięcie zwycięstwa na wiele sposobów.

14 lipca, o godzinie 10 rano wystartowała kampania crowdfundingowa na stronie serwisu https://zagramw.to/ , dzięki której zebraliśmy fundusze potrzebne do wydania gry, a tym samym wraz z zaintresowaną nią społecznością rozpoczęliśmy wspaniałą przygodę!


W wyniku kampanii udało się także odblokować cztery dodatkowe frakcje Lumerii - Egipcjan, Chińczyków, Azteków oraz Celtów! Dzięki temu przygoda z Lumerią stanie się jeszcze ciekawsza i bardziej zróżnicowana.
 


Zapraszamy do odwiedzenia profilów Lumerii oraz grupy z nią związanej:

BoardGameGeek

Fanpage na Facebooku

Grupa dla graczy 

Ilość osób: 2

Czas rozgrywki: 30-40 minut

Wiek: 8+

Zawartość: 2 talie frakcji kości plansza żetony potrzebne do rozgrywki.

 

Profil na Board Game Geek