Weszliśmy do Smoczej Jamy. Ha, bestia nie wie, jak szybko nastąpi jej kres! Dobrze, że prowadzi nas tak niebywały, szlachetny, niezwykły i niezyciężony Chojrak! Każda karczemna bójka była nasza! Niektórzy twierdzą, że to tylko szczęście, co oni wiedzą! No nic, kości zostały rzucone, oto jesteśmy... eee... ale gdzie podział się nasz Chojrak? Ej, czemu tu jest tak ciemno? O, jakieś dziwnie czerwono żółte światło na horyzoncie...

W Smoczych Kościach będziesz starał się wyprzedzić pozostałych graczy w wyścigu do Smoczej Jamy. Gdy tam dotrzesz... no cóż, schody dopiero się zaczną, bo do pokonania będzie Smok. Rzucaj kośćmi, by zbierać armię, zdobywać magiczne przedmioty i walcz z konkurentami lub Smokiem.

Smocze Kości to gra pełna humoru i lekko złośliwej interakcji. Choć cel graczy jest taki sam i iście szlachetny - oczyszczenie okolicy z okropnego zagrożenia - to jednak do historii zapisze się tylko jeden z Chojraków. Nic więc dziwnego, że będziecie prowokować bójki między własnymi żołnierzami i przy pomocy kamratów nie raz, nie dwa spowodujecie uszczuplenie sił przeciwnika (nie tylko przez ich zagłodzenie!)

Nie zaszkodzi też „odrobina" szczęścia (no ludzie, przecież to są kości?). Będziecie rzucać i pewnie rzucać i może też turlać, jak wolicie. Ale warto czasem zastanowić się, czy warto liczyć na ślepy los, czy jednak spasować lub użyć jakieś umiejętności lub magicznego przedmiotu, zanim zrobicie kolejny nieroztropny ruch.

Smocze Kości to przede wszystkim luźna, przyjemna, bardzo humorystyczna, pełna przekomarzania i dobrej zabawy gra – dla każdego Chojraka!  


Recenzje:


Kraina gier planszowych
 (vid)

Młody giercownik

Scheherezade

Tom Vasel (ang)